Ako funguje Veinoplus® Sport

Technológia

Prístroj je výsledkom trojročného výskumu a vývoja v spolupráci s Francúzskym národným inštitútom pre šport a telesnú výchovu (INSEP) a 22 medailovými víťazmi z olympijských hier v Londýne 2012.
Pozrite sa, ako prístroj funguje

Elektrostimulačný prístroj Veinoplus® Sport je postavený na patentovanej technológii “druhého srdca” (Second Heart® Technology), ktorá umožňuje aktivovať lýtkovú pumpu s cieľom zlepšiť športovcovu regeneráciu. Umožňuje tak dosiahnuť výsledok aktívnej regenerácie v podmienkach pasívnej regenerácie.

 

Vedecký základ

Na rozdiel od aktívnej regenerácie je pri použití Veinoplus® Sport spotreba kyslíka svalmi zanedbateľná (graf 1). Zvyšuje sa však žilový prietok a rýchlejšie sa eliminuje metabolický odpad.

okyslicovanie-svalov

Graf 1: Spotreba O2 v lýtku pri rôznych typoch regenerácie

 

Zvýšenie cievneho prietoku

Veinoplus® Sport zvyšuje až 9-násobne arteriálny prietok v dolných končatinách, čo znamená prísun rovnakého množstva enzýmov a lepší žilový návrat pre lepšiu drenáž.

Rýchlejšia eliminácia metabolického odpadu

Veinoplus® Sport umožňuje rýchlejšiu elimináciu metabolitov produkovaných v priebehu cvičenia v porovnaní s pasívnou regeneráciou.

Zásoby glykogénu

Na rozdiel od aktívnej regenerácie Veinoplus® Sport nespúšťa prácu svalov. Zlepšuje obnovu zásob glykogénu.

 

 

Ako to funguje?

Veinoplus® Sport poskytuje komplexný elektrický signál nízkej intenzity, ktorý spúšťa svalové kontrakcie a zvyšuje arteriálny prietok bez svalovej práce. Už po troch minútach sa biologické parametre vracajú do normálu, čo vedie k výraznému zlepšeniu regenerácie športovcov.

Umiestnením na lýtku, známom ako „druhé srdce“, umožňuje inovatívnu a efektívnu celkovú alebo systémovú regeneráciu. Môže byť tiež použitý na lokálnu regeneráciu ostatných častí tela ako ramená, stehná atď.

Ako používať Veinoplus® Sport

 

Výsledky

Účinok Veinoplus® Sport v športovej regenerácii je klinicky dokázaný štúdiami vedeckého tímu z INSEP (Francúzsky národný inštitút pre šport a telesnú výchovu). Porovnával sa účinok rôznych typov regenerácie (aktívnej, pasívnej a regenerácie s Veinoplus® Sport) medzi dvoma výkonmi.

Výsledky ukazujú, že pri použití Veinoplus Sport dokáže športovec dosiahnuť porovnateľné výsledky pri prvom a druhom výkone, zatiaľ čo pri pasívnej regenerácii dochádza k výraznému poklesu výkonu (graf 2 a 3).

 

graf-dve-metody-regeneracie

Graf 2: Porovnanie dvoch metód regenerácie po namáhavom  prerušovanom výkone 
 

graf-tri-metody-regeneracie

Graf 3: Porovnanie troch metód regenerácie po dominantnom anaeróbnom závodnom výkone

Kontaktujte nás